Норвегія планує не впускати біженців, які прибувають з країн Шенгенської зони

Норвегія планує ускладнити правила отримання притулку. Біженцям, які прибувають з інших держав Шенгенської зони, відмовлятимуть у вʼїзді в країну, заявили в уряді Норвегії у вівторок, 29 грудня.

Уряд Норвегії запропонував пришвидшити депортацію, скоротити соціальні виплати для біженців, а також не прийматиме біженців, які прибувають із країн Шенгенської зони.

Ці заходи є частиною законодавчого пакета, спрямованого на зменшення кількості біженців у країні. Окрім того, розмір соцвиплат для шукачів притулку планують скоротити, а процедури депортації — пришвидшити. Також хочуть ускладнити воззʼєднання сімей і отримання права на постійне проживання.

Цими заходами політику щодо надання притулку в Норвегії хочуть зробити однією з «найжорсткіших у Європі», заявила міністерка з питань міграції та інтеграції Сільві Лістхауг. «Це необхідно, щоб тих, хто прибуває до нас, можна було прийняти та інтегрувати»,— пояснила представниця правопопулістської Партії прогресу, цитує агентство AFP.

Цього року в Норвегії документи на отримання притулку подали близько 30 тисяч осіб, більшість з яких прибули з сусідньої Швеції. Для порівняння, в Швеції станом на кінець року очікують до 190 тисяч біженців. У Німеччині оцінюють кількість прохачів притулку в 2015 році у понад мільйон. Норвегія не є членом ЄС, однак належить до Шенгенської зони.

DW.COM

Що 2016 рік принесе Європі?

ЗМІ: У Німеччині створили більше восьми тисяч класів для дітей біженців

У звʼязку з прийомом біженців число вчителів у Німеччині було збільшено на 8,5 тисячі осіб, проте голова Обʼєднання німецьких філологів заявляє, що потрібно не менше 20 тисяч педагогів. (27.12.2015)

Коментар: Криза біженців — завдання століття

Ще ніколи в Німеччину за кілька місяців не прибувало стільки мігрантів. Інтеграція біженців вимагатиме кроків назустріч як з боку німців, так і з боку новоприбулих, вважає головний редактор DW Александер Кудашефф. (26.12.2015)

Поділитись

Криза біженців: 5 ключових завдань ЄС у 2016-му (25.12.2015)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HTqZ

Криза біженців: 5 ключових завдань ЄС у 2016-му (25.12.2015)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!