"Блок Порошенко" готовий до зміни Кабміну і перевиборів. Луценко назвав головні цілі на 2016 рік

«Блок Петра Порошенка» готовий і до зміни уряду, і до перевиборів парламенту. Про це ввечері 28 грудня в ефірі «Свободи слова» на ICTV заявив лідер БПП Юрій Луценко. За його словами, Україна справді опинилась в катастрофічній економічній ситуації.

«Як з цього вийти? У всьому світі із цього виходять однаково: або зміни в уряді, які дадуть йому більшу ефективність, або перевибори, формування нової коаліції і уряду. Ми готові і до того, і до того»,— заявив Луценко.

За його словами, країні слід вирішити оперативні питання і після цього почнуться серйозні розмови про Кабмін.

«Після прийняття нових податків, бюджету, нових траншів МВФ, без яких країна просто розлетиться, фінансова система потребує вливань МВФ, бо долар коштуватиме по 100 гривень, ми сядемо у трикутнику парламент-президент-уряд і говоритимемо про новий уряд»,— заявив Луценко.

За його словами, БПП не принципово, чи очолюватиме новий уряд Арсеній Яценюк, чи хтось інший.

Луценко назвав головні завдання наступного року

"Те, що ми бачимо в останні дні з екранів телевізорів, показує, що в Україні немає ні судів, ні адвокатів, ні вироків, ні його захисту. Для того, щоб змінити ситуацію, парламент вже направив до Конституційного суду зміни до Конституції, згідно з якими всі судді повинні пройти тестування, після чого залишаться чесні, професійні і, бажано, все нові. Якщо це відбудеться, країна отримає справедливість «,— зазначив він.

Другим пріоритетом парламенту на 2016-ий рік політик вважає охорону здоровʼя. „У цій області не зроблено фактично нічого і вона знищена. Система охорони здоровʼя функціонує виключно тому, що люди самі фінансують лікарів і закупівлю необхідних препаратів. Цьому треба покласти край“,— вважає він.

У той же час він загострив увагу на тому, що парламент, нехай і в порушення бюджетного кодексу, вніс важливі зміни щодо податкових ставок і адміністрування податків вже з 1 січня 2016 року.

»Ми могли б стати в позицію, що всі нововведення вводяться тільки з 2017 року, тому що до липня ми нічого не змінили, і нехай країна живе так, як живе. Ми вважаємо, що обіцяне нами зменшення вдвічі навантаження на фонд заробітної плати повинно було відбутися вже. Як і спрощення порядку повернення ПДВ. Це невеликий, але шанс для виходу з кризи. Ми не вибирали між чорним і білим, ми вибирали між можливістю змін, і залишенням ще на рік існуючої системи, яка нікого не влаштовує ",— сказав Луценко.

Він вважає, що парламент «зобовʼязаний вже в першому кварталі 2016 прийняти новий Податковий кодекс».

На його думку, новий Податковий кодекс повинен дати можливість розвиватися українському бізнесу і залучати в країну зовнішніх інвесторів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!