Президент ФРН закликав до відкритої дискусії у вирішенні кризи біженців

Федеральний президент Німеччини Йоахім Ґаук закликав до відкритої дискусії у вирішенні кризи біженців та застеріг при цьому він насильства та ненависті. Про це він сказав у своєму традиційному різдвяному зверненні, опублікованому в четвер, 24 грудня. «Підпали та напади на беззахисних людей заслуговують нашого презирства та заслуговують покарання»,— зазначив Ґаук у промові, яку мають транслювати по німецькому телебаченню в пʼятницю.

Більшу частину свого різдвяного привітання президент Німеччини присвятив питанню кризи біженців, закликавши до відкритої дискусії у її вирішенні. Однак у своєму зверненні він згадав і про Україну.

За його словами, проведення відкритої дискусії є необхідним, щоб знайти довготривалі рішення, які матимуть підтримку більшості, не загрожуватимуть солідарності, братимуть до уваги добробут громадян Німеччини та не забуватимуть про нужденність біженців. «Дискусія не порушує життя разом, натомість вона є частиною демократії»,— наголосив президент ФРН.

Йоахім Ґаук переконаний, що Німеччина впорається з кризою біженців: «Ми показали, що в нас ховається — добру волю та професіоналізм, але також і мистецтво імпровізації». Глава німецької держави оцінив також зусилля волонтерів, які допомагали подолати кризу біженців.

У той же час Ґаук зазначив, що 2015 рік позначився катастрофами та кризами — від аварії німецького літака у французьких Альпах та грецької кризи до збройних конфліктів в Україні, Сирії, Афганістані та Африці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!