Прем"єр Грузії раптово подав у відставку

Премʼєр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі в середу, 23 грудня, на брифінгу заявив про свою відставку з посади. «Сьогодні яухвалив рішення залишити пост премʼєр-міністра»,— заявив Гарібашвілі ввечері під час спеціального звернення до населення Грузії. Причини своєї відставки він не назвав.

Іраклій ГарібашвіліОпозиція заявляє, що грузинський премʼєр-міністр все одно був лише маріонеткою. Серед кандидатур на посаду нового очільника уряду — міністр закордонних справ.

Новий премʼєр?

Згідно з Конституцією Грузії, у разі відставки премʼєр-міністра, повноваження чинного кабінету міністрів призупиняються, і члени уряду виконують свої обовʼязки тимчасово. Президент Грузії протягом семи днів повинен подати на затвердження парламенту кандидатуру премʼєр-міністра, узгоджену і представлену парламентською більшістю.

Лідер більшості в парламенті Звіад Квачантирадзе вважає, що найімовірнішим кандидатом на посаду премʼєр-міністра є нинішній голова зовнішньополітичного відомства Георгій Квірікашвілі.

Опозиція: Нічого не зміниться

Представники «Єдиного національного руху» Грузії (партія екс-президента Михеїла Саакашвілі - Ред.) вважають, що відставка премʼєр-міністра не відкриває країні вихід із кризової ситуації.

«Абсолютно логічно, що на тлі цієї важкої кризи, коли народ зубожів, ларі впав, виросли безробіття і злочинність, коли в уряду немає жодного бачення майбутнього, премʼєр-міністр і кабінет йдуть у відставку»,— заявив один з лідерів опозиції Гіга Бокерія. Однак при цьому, за його словами, Гарібашвілі — лише маріонетка, а всі важливі рішення як ухвалювалися, так і надалі ухвалюватимуться лідером владної коаліції Бідзіною Іванішвілі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!