Антикорупційний прокурор: Весь Кабмін – наші потенційні "клієнти"

За усіма великими корупційними схемами в Україні стоять високопосадовці, у тому числі з Кабміну, які не хочуть щоб Антикорупційне бюро та прокуратура запрацювали.

Про це в інтервʼю «Укрінформу» заявив антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

За його словами, у законі «Про прокуратуру» передбачено, що «рядові прокурори (Антикорупційної прокуратури — ред.) мають отримувати близько 50 тисяч гривень на місяць».

«У керівників зарплата визначена у розмірі близько 60 тисяч, у начальників управлінь — 65 тисяч, у мене біля 80 тисяч. Це суми вже з урахуванням різних надбавок»,— розповів Холодницький.

Він нагадав, що загальне фінансування для його відомства, з урахуванням придбання 4 автомобілів та компʼютерної техніки, має складати 78,11 мільйона гривень.

«Тобто, якщо враховувати 190 мільйонів доларів допомоги віце-президента США Байдена, то нам потрібно трохи більше 3 мільйонів (доларів — ред.)»,— заявив Холодницький.

Водночас Кабмін у проекті Бюджету-2016 не передбачив такого фінансування для Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП).

«Тобто, нас фінансуватимуть як звичайний департамент Генпрокуратури, а наші слідчі будуть отримувати 7-8 тисяч на місяць… З такими зарплатами я не зможу мотивувати людей, які займатимуться мільярдними аферами. Що я скажу?»,— пояснив глава САП.

Він вважає, що така ситуація може свідчити про бажання високо посадовців завалити роботу новостворених антикорупційних органів.

«Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП, почнеться ланцюгова реакція… Напевно, хтось не хоче, щоб ми цим займалися. Знаєте, дійсно, весь склад Кабміну — це наші потенційні клієнти. Всі. Від премʼєра і міністрів, до їх замів, розумієте?»,— заявив Холодницький.

«Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів і треба показувати, що щось робиться»,— додав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!