Куба та США домовилися про регулярне авіасполучення

США і Куба домовилися про регулярні комерційні авіаперевезення, йдеться у повідомленні на сайті Держдепартаменту США, оприлюдненому в четвер, 17 грудня. Домовленість про авіасполучення дозволить американським та кубинським авіакомпаніям літати безпосередньо між країнами після десятиліть жорстких обмежень, які дозволяли тільки поодинокі чартерні рейси. Угоди, зазначається у повідомленні, було досягнуто напередодні.

Нова домовленість дозволить регулярні комерційні рейси, що призведе до покращення міжлюдських контактів, зазначили у Держдепартаменті США.

«Ця домовленість і надалі дозволятиме чартерні перевезення та встановить регулярне повітряне сполучення, яке сприятиме збільшенню дозволених поїздок, розширить вибір для мандрівників, а також покращить міжлюдські контакти між двома країнами»,— зазначається у повідомленні.

Обама закликав Конгрес скасувати ембарго

Тим часом президент США Барак Обама 17 грудня закликав Конгрес скасувати торговельне ембарго щодо Куби, яке досі забороняє більшість економічних звʼязків між державами. «Зміни не стаються одразу і нормалізація — довгий шлях»,— наводить слова Обами агентство dpa.

Президент США зазначив, що США і досі занепокоєні ситуацією стосовно дотримання прав людини на Кубі. Проте, за його словами, останні 12 місяців є нагадуванням про прогрес, якого можна досягти, якщо «взяти курс на краще майбутнє».

Нагадаємо, після понад півстолітньої перерви, Куба та США офіційно відновили дипломатичні відносини відкриттям посольств у столицях обох держав. Але попри політичне зближення, в економічній сфері все ще залишаються обмеження.

Куба: дозований інтернет

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!