Порошенко розповів про вартість нових пластикових паспортів

Президент Петро Порошенко розповів, що новий пластиковий паспорт коштуватиме для держави в межах 160 гривень без ПДВ.

Про це він заявив у понеділок, 14 грудня, на поліграфкомбінаті «Україна», який виготовлятиме ID-картки, передає «Українська правда».

Порошенко вважає початок виготовлення цих карток «справжньою революцією».

«Це останнє „Прощавай“ Радянському Союзу і радянському паспорту»,— сказав президент.

За його словами, перехід на пластикові паспорти дозволить здійснити перехід до електронної держави і електронного урядування.

На ID-картки можуть записати медичні дані, податкову інформацію, ідентифікаційний код та, якщо парламент ухвалить відповідні зміни, за ним можна буде користуватись електронним підписом.

«Багато років нас годували тим, що держава не може цього робити (випускати пластикові паспорти – ред.). Що це мають бути приватні компанії, і що потрібні величезні державні ресурси. Тепер ми кажемо, що це (ID-картка – ред.) має коштувати в межах 100-160 гривень без ПДВ (разом з ПДВ — 192 грн — ред.)»,— заявив Порошенко.

Він повідомив, що ПК «Україна» разом із прикордонною службою можуть забезпечити випуск до «45 тисяч ID-карток на добу».

Як повідомлялося, нові ID-картки для ідентифікації людини, які запровадять замість внутрішніх паспортів, будуть оформлятися з 1 січня 2016 року. У Державній міграційній службі кажуть, що поступова заміна паспортів-книжечок на ID-картки відбуватиметься протягом найближчих 5 років.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!