Уряд звинуватили в махінаціях з конкурсом у Нацагенції з перевірки декларацій

Реанімаційний пакет реформ та антикорупційні організації звинуватили уряду у провалі запуску агентства і вимагають провести повторний конкурс на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це йдеться у заяві Реанімаційного пакету реформ.

За твердженням РПР, Конкурсна комісія, де більшість мали представники влади, протягнула на керівні посади близьких до Прем’єра чиновників, викинувши з конкурсу представників громадськості.

«Голосування, як мінімум, за двох з трьох членів НАЗК відбулося у нелегітимний і сумнівний спосіб,— йдеться в заяві громадськості.

»Двоє представників від громадськості, які увійшли до фіналу, були «завалені» комісією без будь-яких на то об’єктивних пояснень. Серед них — співавтор закону про люстрацію та учасник АТО Федір Веніславський, а також адвокат Автомайдану, борець за очищення судової системи та член Ради громадського контролю Антикорупційного бюро, Роман Маселко",— стверджує знавець РПР Ярослав Юрчишин.

«На противагу цим двом кандидатам, представники влади протягнули до НАЗК непрямого підлеглого Арсенія Яценюка — заступника голови Нацдержслужби Олександра Скопича, та екс-викладачку прем’єра — Наталію Корчак»,— додав Юрчишин.

Замість п’яти членів, з яких мав бути сформований керівний орган Агентства, комісія обрала трьох.

Це — унеможливлює обрання голови НАЗК та відкладає запуск роботи Агентства на невизначений термін — йдеться у заяві антикорупційників.

РПР наполягає, що НАЗК не може обрати керівництво, оскільки уряд призначив лише трьох членів агентства. Голову НАЗК мають обрати трьома голосами з-поміж п’яти членів. При цьому в уряді заявили, що «заповнення трьох із п’яти вакантних посад є достатньою умовою для запуску агентства».

«Орган було створено в такому „кастрованому“ вигляді аби відзвітуватися перед ЄС, але не дати йому змогу запрацювати. Влада занадто боїться, щоб агентство запрацювало і громадськість отримала максимальний доступ до інформації з декларацій чиновників»,— стверджуєголова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!