Правопопулісти не змогли перемогти у другому турі в жодному регіоні Франції

Після офіційного підрахунку 98 відсотків бюлетенів на місцевих виборах у Франції, які відбулися у суботу, 13 грудня, перемагає партія «Республіканці» на чолі з екс-президентом країни Ніколя Саркозі. Про це повідомляється на сайті міністерства внутрішніх справ Франції.

За результатами підрахунку більшості голосів у другому турі місцевих виборів у Франції, найбільшу підтримку вдалося отримати партії Ніколя Саркозі. «Національний фронт» не зміг перемогти в жодному з регіонів.

Загалом по країні «Республіканці» отримали на виборах 40,63 відсотка голосів, Соціалістична партія чинного президента Франсуа Олланда — 29,14 відсотка. За «Національний фронт» Марін Ле Пен проголосували 27,36 відсотка виборців. «Республіканці» отримали перемогу в семи з тринадцяти регіонів, Соціалістична партія — в пʼяти. На Корсиці виборці віддали перевагу місцевому націоналісту.

Сама Ле Пен вже визнала поразку, зауваживши при цьому, що «Національний фронт» зміг потроїти кількість своїх представників у регіональних парламентах і стане головною опозиційною силою. «Нас ніщо не зупинить»,— заявила вона. Ле Пен також не змогла здобути перемогу в економічно депресивному північному регіоні Нор-Па-де-Кале-Пікардія, де вона балотувалась і де в першому турі набрала понад 40 відсотків голосів. Згідно з остаточними результатами, у другому турі лідерка націоналістів здобула 42,23 відсотка, а її супротивник Ксавьє Бертран з «Республіканців» — 57,77 процентів. Так само програла і племінниця Марін — Маріон Марешаль Ле Пен — у південному регіоні Прованс-Альпи-Лазурний берег.

У першому турі місцевих виборів, які вважають репетицією парламентських і президентських виборів 2017 року, партія Ле Пен лідирувала у більшості регіонів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!