"Юність" визнали найкращим європейським фільмом

Фільм італійського режисера Паоло Сорентіно «Юність» названо найкращим європейським фільмом, а самого Сорентіно — найкращим європейським режисером. Щорічна церемонія нагородження премії Європейської кіноакадемії відбулася у Берліні увечері в суботу, 12 грудня. Найкращим актором за головну роль у фільмі «Юність» був визнаний британець Майкл Кейн. Також його нагородили почесною премією кіноакадемії. Стрічка розповідає про двох старих людей, що розмірковують про життя, мистецтво, дітей і про той короткий час, що їм залишився.

Італійська стрічка «Юність» отримала головну нагороду Європейської кіноакадемії, а виконавця головної ролі у ній Майкла Кейна визнали найкращим європейським актором.

Найкращою акторкою назвали британку Шарлотту Ремплінг, яка зіграла в кінокартині «45 років». Крім того, вона також була удостоєна нагороди за загальний внесок у розвиток кіно. А почесну нагороду «За європейський внесок у світове кіно» отримав австралійський актор Крістоф Вальц.

Найкращою європейською комедією стала шведська картина «Голуб сидів на гілці, розмірковуючи про буття». А приз академії «За найкращий сценарій» отримали автори фантастичного трилеру «Лобстер» із Греції — Йоргос Лантімос та Ефтіміс Філіппоу. У стрічці йдеться про незнайомців, яких привозять до готелю з метою, щоб вони знайшли собі супутника життя. Той, хто з таким завданням не впорається, перетворюється на тварину.

У номінації «Найкраща документальна картина» перемог здобув британський фільм «Емі» про співачку Емі Уайнхаус. Найкращим у номінації «Європейське відкриття» став фільм «Мустанг», а мультфільм «Пісня моря» був визнаний найкращим у категорії «Анімаційний фільм».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!