У Парижі оприлюднили проект нової глобальної кліматичної угоди

Голова МЗС Франції Лоран Фабіус зачитав текст проекту нової кліматичної угоди. Документом передбачається обмежити глобальне потепління 2 градусами Цельсія, але прагнути до межі у 1,5 градуса.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабуіс у суботу, 12 грудня, оприлюднив текст проекту нової довгострокової кліматичної угоди. Документ ще мають затвердити 195 країн-делегатів конференції ООН. Однак, як заявив Фабіус, проект документу буде мати обов’язкову юридичну силу. За словами міністра, у разі схвалення, угода буде «історично поворотним моментом».

Як повідомив політик, проектом угоди передбачається обмежити рівень глобального потепління до кінця століття на «суттєво нижче», ніж два градуси за Цельсієм, у порівнянні з доіндустріальною епохою, однак прагнути слід до межі у 1,5 градуса, зазначає AP. Також Фабіус повідомив, що країни, які розвиваються, отримуватимуть щорічно щонайменше 100 мільярдів доларів допомоги для боротьби зі змінами клімату.

Кліматична конференція розпочалася у Парижі 30 листопада. Їі основна мета — ухвалити довгостроковий план дій для запобігання кліматичним змінам, спричиненим діяльністю людства. Ця угода діятиме з 2020 року і замінить ухвалений у 1997 році Кіотський протокол.

У розробці документа брали участь 195 держав. Його попередня версія була завершена 5 листопада і містила 50 сторінок. Після цього переговори перейшли в другу фазу — вирішення спірних моментів. Кліматичну конференцію, яка мала завершитися 11 грудня, пізніше продовжили на один день, оскільки деталі ще не могли остаточно узгодити.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!