Порошенка просять не віддавати "Межигір"я" Міністерству оборони

Журналісти-розслідувачі просять президента Петра Порошенка не передавати резиденцію Межигіря до Міноборони і вважають, що президент сам не має ухвалювати таких рішень.

Про це заявили журналісти-розслідувачі з проекту YanukovychLeaks у відкритому листі до Петра Порошенка, текст якого має в розпорядженні Українська правда.

Вони назвали ініціативу президента про передачу колишньої резиденції «Межигір‘я» в управління Міністерства оборони — «помилковою та небезпечною».

«Подібне рішення буде порушенням усіх можливих законів та юридичних норм, оскільки на даний час майно резиденції є заарештованим в якості речового доказу в кримінальній справі, і будь-які рішення стосовно зміни власника резиденції може приймати лише суд» — йдеться у зверненні журналістів.

На думку розслідувачів, резиденцію президента-утікача було збудовано за кошти, отримані від вчинення ним корупційних дій.

Також після втечі Януковича резиденція утримується виключно за рахунок відвідувачів і не отримувала державного фінансування.

«Межигір‘я повинне стати Національним парком — пам‘ятником корупції, який би нагадував теперішнім та майбутнім посадовцям про те, яка доля чекатиме крадіїв, що намагаються відгородитися від своїх співгромадян високим парканом» — зазначають підписанти відкритого звернення.

Підпорядкування колишньої резиденції Януковича Міністерству оборони, на думку журналістів, призведе до закриття його території для відвідувачів та фінансування резиденції коштом платників податків.

«За відсутності будь-яких прорахунків економічної доцільності такого кроку та вартості переобладнання резиденції під реабілітаційний центр, подібне рішення містить в собі дуже високі корупційні ризики, що дійсно є поверненням до практики зловживань часів уряду Януковича» — наполягають журналісти. Автори звернення пропонують передати управління Межигірʼям навмисне створеному трасту, до наглядової ради з «активістів, місцевих громад та представників державної влади з можливістю ведення господарської діяльності та залучення коштів з метою забезпечення поточних потреб та подальшого розвитку об‘єктів».

Відповідний законопроект журналісти готові розробити разом із правниками-волонтерами.

«Звертаємось до всіх суб’єктів законодавчої ініціативи з закликом взяти в свої руки вирішення проблеми „Межигір‘я“ у спосіб, що стане символом та прецедентом повернення громадськості майна, здобутого корупційним шляхом».

13 жовтня президент Петро Порошенко запропонував Кабінету міністрів передати у відання Міноборони резиденцію екс-президента Віктора Януковича «Межигірʼя».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!