Олланд про кліматичну угоду: Ми майже впоралися

Учасники кліматичної конференції ООН у Парижі у суботу, 5 грудня, узгодили текст документа, що слугуватиме основою для обговорень щодо підготовки кліматичної угоди на рівні міністрів з понеділка. «Цей текст показує чітку волю всіх наступного тижня досягти згоди»,— заявила представниця Франції на переговорах Лоренс Тубіана. У свою чергу французький президент Франсуа Олланд зазначив: «Ми майже впоралися».

Франсуа ОлландУчасники конференції ООН у Парижі ухвалили варіант тексту, який слугуватиме основою для обговорень щодо підготовки кліматичної угоди на рівні міністрів. Однак щодо основних питань досі точаться суперечки.

Тим не менше, проект документу демонструє наявність суперечливих питань у багатьох пунктах. Зокрема суперечки точаться навколо теми фінансової допомоги для країн, що розвиваються.

Також, як зазначається у повідомленні, пропозицію встановити граничну межу потепління на планеті до 2 градусів за Цельсієм до кінця століття експерти вважають нераціональною, оскільки навіть таке потепління спричинить небезпечні зміни клімату. Держави, які можуть найбільше постраждати від таких змін, зокрема малі острівні, наполягають посилити мету до 1,5 градуса. У робочому документі, таким чином, вказано поки що два можливі варіанти формулювання граничної межі — «до 1,5 градуса» та «значно нижче 2 градусів».

Остаточний варіант угоди, яка майже на меті в довгостроковій перспективі обмежити зміни клімату та запобігти катастрофічним наслідкам глобального потепління, повинен бути схвалений уже наступної пʼятниці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!