ЗМІ: Каліфорнійська нападниця присягала на вірність "Ісламській державі"

27-річня пакистанка Ташфен М., яка разом зі своїм чоловіком Сеідом Ф. вчинила стрілянину в США у приміщенні некомерційної організації Inland Regional Center 2 грудня, присягала на вірність лідеру ісламістського угруповання «Ісламська держава» (ІД) Абу Бакру аль-Багдаді. Як повідомили в п’ятницю, 4 грудня, американські телеканал CNN та газета New York Times, вона опублікувала відповідне повідомлення на сторінці в соціальній мережі Facebook, яку вела під чужим ім’ям.

27-річна нападниця в Каліфорнії, за даними американських ЗМІ, присягала на вірність лідеру «Ісламської держави» Абу Бакру аль-Багдаді. Утім, слідчі вважають маловірогідною координацію нападу ісламістами.

Утім, як зазначає New York Times, слідчі радше не схиляються до версії організації нападу з боку ІД. «На даний момент ми думаємо, що вони (нападники — Ред.) радше самі радикалізувалися і надихнулися групою (ІД — Ред.), а не що їм було сказано вчинити цю стрілянину»,— цитує видання одного з представників правоохоронних органів.

Раніше слідчі вже повідомляли також про вірогідний зв’язок Сеіда Ф. з екстремістами в США та за кордоном. За даними CNN, американський громадянин Сеід Ф. радикалізувався після одруження з Ташфен М. у Саудівській Аравії минулого року.

Як повідомлялося, президент США Барак Обама припускав, що дії нападників можуть бути повʼязані з тероризмом. При цьому він наголошував, що слідчі досі не встановили мотивів злочинців.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!