В.Медведчук прокоментував підвищення зарплат держслужбовців

Українці з радістю підтримали б підвищення зарплат і чиновникам, і депутатам, але спочатку ті повинні виконати свої обіцянки — провести нарешті реальні реформи в країні, щоб підвищився рівень добробуту всього народу, а не тільки «слуг народних», як цього хоче влада. Таку думку у своєму блозі висловив лідер «Українського вибору» Віктор Медведчук.

«Так зване перезавантаження влади завершилося: президентські, парламентські і місцеві вибори вже позаду. Настав період, коли українські політики вирішили, що можуть дозволити собі розслабитися і не прораховувати кожен свій крок, щоб уникнути можливих електоральних втрат. Мабуть, у владі подумали, що можна на якийсь час забути про обіцянки працювати не покладаючи рук на благо країни, і почали турбуватися підвищенням добробуту. Ось тільки не народу, а його слуг»,— зазначив В.Медведчук.

З його слів, днями Премʼєр-міністр звернувся до парламенту із закликом внести в закон про держслужбу норму, що передбачає збільшення зарплати державним службовцям.

«Арсеній Яценюк твердо переконаний: одна з основних проблем держслужби — це „надзвичайно низький рівень заробітних плат“. А тому, щоб не вводити чиновників у гріх користолюбства і хабарництва, пропонується підвищити їм оклади (правда, при цьому ніхто не береться гарантувати, що після підвищення зарплат державні мужі, які загрузли в корупційних скандалах, перестануть брати хабарі і обкрадати скарбницю). Про добробут чиновників і чистоту їх помислів печеться і голова ВР Володимир Гройсман: „Все те, що недоплачено чиновнику … потім виливається в мільйонні, а може бути, і мільярдні втрати від благополуччя нашої країни, благополуччя кожного громадянина. Це все робиться корупційним, тіньовим шляхом“,— додав В.Медведчук.

Він також зауважив, що збільшити фінансування планують і для Державного управління справами. „Законопроект про зміни до бюджету передбачає виділення 29 млн грн для ДУСі, як називають Держуправсправами в народі. Мовляв, треба ж якось покривати збільшені витрати на комунальні послуги, енергоносії, паливно-мастильні матеріали та ін.“,— вказав громадський діяч.

Зі слів лідера „Українського вибору“, у владі занепокоїлися і добробутом народних обранців.

»За інформацією одного з інтернет-видань (яку поки ніхто не спростував), проектом кошторису витрат Верховної Ради на 2016 рік передбачено потрійне підвищення зарплат депутатів — з нинішніх 6 тис. грн до 17,4 тис., виділення кожному парламентарю по 20 тис. грн на місяць на помічників. Закладені в кошторисі і кошти на будівництво житла, обслуговування автопарку ВР. Окрема стаття витрат — це технічна модернізація законодавчого органу. Як повідомляє прес-служба парламенту, закупівля і установка обладнання, систем захисту інформації та програмного забезпечення, розвиток оптоволоконних мереж у ВР обійдеться в 90 млн грн. Тільки на створення «цілісної системи бездротового звʼязку Wi-Fi» в адміністративних будівлях парламенту, згідно з даними «Вісника державних закупівель», піде майже 15 млн грн, ще понад 7 млн ​​грн — на оснащення зали засідань конгрес-системою",— розповів В.Медведчук.

Він також додав, що це сталося при тому, що в країні за розпорядженням МВФ «наказано економити на всьому і вся». «Мінфін уже виступив з ініціативою скоротити витрати в проекті держбюджету на 2016 рік на 15 млрд грн для сфери освіти, на 12 млрд грн для сфери охорони здоровʼя і на 30 млрд грн для соціальної сфери. Це означає, що підвищення зарплат і пенсій в наступному році чекати не доводиться. За без малого два роки єврореформ соцстандарти підвищувалися тільки один раз — перед місцевими виборами. Утім, в цьому випадку говорити про реальне підвищення не доводиться: при перерахунку на долари зростання мінімальної заробітної плати з 1 тис. 218 до 1 тис. 378 грн обернеться катастрофічним падінням — з 152 дол. до 55 дол.»,— зауважив В.Медведчук.

«Зруйнована економіка, фінансова криза, виробництво, яке зупиняється, девальвація національної валюти, високий рівень інфляції, зростаюче безробіття і з кожним днем ​​все бідніше населення — ось результати „титанічних зусиль“ нинішньої влади, як виконавчої, так і законодавчої. І українці вже не вірять, що після підвищення зарплат українським чиновникам ті стануть менше красти і краще виконувати свої обовʼязки. Результати опитування, проведеного GfK на замовлення Інституту світової політики, засвідчили: 22% респондентів вважають, що ЄС повинен припинити давати гроші Україні, так як їх розкрадають можновладці. Втім, єврочиновники солідарні з українцями. „Це також наша відповідальність, щоб гроші наших громадян не використовувалися як субсидії олігархам“,— заявив посол ЄС в Україні Ян Томбінський»,— зазначив громадський діяч.

«Думаю, українці з радістю підтримали б підвищення зарплат і чиновникам, і депутатам, але спочатку ті повинні виконати свої обіцянки — провести нарешті реальні реформи в країні, щоб підвищився рівень добробуту всього народу, а не тільки „слуг народних“, як цього хоче влада»,— підсумував В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!