У питаннях інтеграції влада повинна керуватися державними інтересами - В.Медведчук

Українська влада, приймаючи рішення про вибір вектора інтеграції, повинна керуватися державними інтересами. Про це у своєму блозі написав Лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

“Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер побоюється, що події в Україні можуть розколоти Європу. Втім, після тріумфу євроскептиків на виборах до Європарламенту міф про єдиний і монолітному Євросоюзі розвіявся сам по собі. Європейці вкрай незадоволені політикою Брюсселя і готові всіма силами протистояти його диктату.

Лідер Партії незалежності Сполученого Королівства Найджел Фарадж не розуміє, чому європейські держави не можуть торгувати один з одним на взаємовигідних умовах, не жертвуючи при цьому своїм суверенітетом на користь брюссельських бюрократів. “Ми впевнені, що Сполучене Королівство має бути незалежним, самоврядним, демократичною державою, а не частиною політичного союзу зі штаб-квартирою в Брюсселі, де сьогодні пишуться три чверті законів для нашої країни. Ми платимо за це величезні гроші, але нам забороняють підписувати угоди про торгівлю з новими і зростаючими економіками світу”, — заявив Найджел Фарадж.

З ним солідарний і голландський колега — лідер Партії свободи Герт Вілдерс. Він переконаний, що членство в ЄС позбавило Нідерланди суверенітету. Жителі країни, які роблять найбільші внески до ЄС (з розрахунку на душу населення), вимагають в першу чергу політичної незалежності від Брюсселя. “Я за спільний ринок, за вільну торгівлю, але це повинен бути чисто економічний союз. ЄС не повинен бути … такою собі політичною наддержавою”, — вважає Герт Вілдерс.

Брюссель став заручником політики трансформації суто економічного об’єднання в політико-економічне з жорсткою адміністративною системою, єдиними стандартами та вимогами. Процес формування в Європарламенті міжнародної групи для “руйнування ЄС зсередини” стрімко набирає обертів. Співпраця Партії незалежності Сполученого Королівства та голландської Партії свободи — питання практично вирішене. До числа прихильників “розвалу” Євросоюзу можна віднести і французький Національний фронт Марін Ле Пен. Якщо про вихід з єврозони і Євросоюзу вже в повний голос заявили представники країн-донорів, то можна уявити, які настрої домінують у бідних країнах Євросоюзу.

“Український вибір” неодноразово заявляв про те, що асоціація з Євросоюзом загрожує Україні втратою економічної і політичної незалежності. Однак прихильники євроінтеграції, замість того щоб вести дискусію з нашими експертами та аналітиками, воліють за своїм звичаєм навішувати ярлики, звинувачуючи в упередженості і лобіюванні інтересів Москви. Думається, і британського прем’єра Девіда Кемерона, який вважає, що “європейські проблеми найкраще вирішувати на національному рівні”, і Марін Ле Пен, і Герта Вілдерса, і Найджела Фараджа складно назвати лобістами Кремля. Для них інтереси національних економік, інтереси народу — понад усе. Хотілося б, щоб українська влада, приймаючи рішення про вибір вектора інтеграції, теж керувалася державними інтересами", — вважає В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!