Глава міноборони ФРН не виключає кооперації з частиною військ уряду Сирії

Міністерка оборони ФРН Урсула фон дер Ляєн допускає потенційну співпрацю з частиною урядових військ Сирії для боротьбі з ісламістами ІД в разі погодження перехідної фази від режиму Башара Асада.

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн не виключає потенційної кооперації із частиною урядових військ Сирії у боротьбі з бойовиками «Ісламської держави» в регіоні. Про це вона заявила в ефірі німецького телеканалу ZDF в неділю, 29 листопада. «Цілком зрозуміло, що майбутнього з (президентом Башаром — Ред.) Асадом немає»,— цитує міністерку інформагенція dpa.— Однак у Сирії є частина військ, яку можна залучати (до борот ьби з ІД — Ред.) так само, як наприклад, в Іраку, де успішно було проведено тренування місцевих військ".

Фон дер Ляєн наголосила на необхідності перехідної фази від режиму Асада зі збереженням сирійської державності та уточнила, що «правильно було б говорити про сирійські війська, коли буде зрозуміло, що станеться із Ассадом, коли перехідна фаза матиме розпочатися незабаром».

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус у спеціальній заяві, оприлюдненій у пʼятницю, 27 листопада, також говорив про можливість використання урядових військ Сирії у боротьбі з ісламістами. При цьому він уточнив, що такого роду співпраця можлива «лише в рамках політичного перехідного періоду».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!