Комісія не визначилася з членами НАЗК: пішла на безстрокову перерву

Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції оголосила про перерву у своїй роботі на невизначений термін.

Голоси «за» перерву віддали усі 8 членів комісії.

Протокол засідання комісії, яке почалося о 12:00 28 листопада та до 00:00 29 листопада наблизилося до фінального голосування за обрання членів НАЗК, підписано не було.

Головуюча — перший захисник міністра юстиції Наталія Севостьянова — заявила, що засідання переноситься з причини того, що один з членів комісії їде у відрядження.

«У нас один з членів комісії пішов, тому ми вирішили оголосити перерву. Ми не закриваємо протокол, він буде відкритий, таке у нас вже було — оголошуємо просто перерву»,— зазначила вона.

Також у коментарі «Українській правді» Севостьянова заявила, що орієнтовно засідання продовжиться через тиждень.

При цьому слід зазначити, що кандидатів на посади НАЗК вибирають вісім членів комісії, однак згідно кворуму, участь у голосуванні можуть брати і шість членів.

«Ми хочемо, щоб участь брали усі вісім людей»,— сказала Севостьянова у коментарі УП.

Як зазначив після оголошення перерви у роботі комісії один з її членів Віктор Таран, існує ризик того, що НАЗК до кінця року не запрацює. Севостьянова під час обговорення кандидатів, зокрема — Наталії Корчак — кілька разів наголошувала на тому, що «запуск роботи НАЗК може бути зірвано». Зокрема, Севостьянова не погодилася провести голосування за кандидатуру Корчак, оскільки у ході обговорення було зрозуміло, що вона може не набрати необхідної для затвердження кількості голосів.

Після голосування комісії за Віктора Чумака (який набрав 7 голосів) та Олександра Скопича (6 голосів) члени комісії пішли не за процедурою і почали обговорювати кандидатів.

При цьому між членами комісії — Віктором Тараном, Андрієм Марусовим та Костянтином Ващенко (голова Нацдержслужби) виникла суперечка: члени комісії закликали дотримуватися регламенту та наголосили на конфлікті інтересів.

Перед цим комісія вже проголосувала за те, щоб не було відводу члена комісії, який перебуває «у конфлікті інтересів». Однак під час голосування Ващенко віддав голос за свого підлеглого — заступника керівника Нацагентства з питань держслужби Скопича.

На думку експертів, це може стати приводом для судового подання та оскарження там рішення комісії.

Для створення і початку роботи НАЗК, згідно закону, має бути обрано мінімум 3 з 5 членів.Інші кандидати на посади членів НАЗК наразі не набирають необхідних 6 голосів.Як відомо, НАЗК є одним з ключових пунктів Антикорупційної стратегії уряду у 2015 році, має почати роботу до кінця поточного року, формуватиме й вестиме державний список декларацій усіх чиновників та на відміну від Національного антикорупційного бюро, не матиме права розслідувань.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!