Представництво ЄС простувало заяву Гройсмана: оцінку "антикорупційних" законів наразі не завершено

Представництво Євросоюзу в Україні поширило офіційну заяву після висловлювань представників української влади про «відсутність зауважень» з боку ЄС щодо пакету «антикорупційних законів», ухваленого Верховною Радою на минулому пленарному тижні. Текст заяви від імені посла Яна Томбінського розміщено в понеділок, 23 листопада 2015 року, на сторінці дипмісії у Facebook.

Посол ЄС заявив, що твердження українських посадовців про схвалення законів Брюсселем не мають ґрунту. «Я хочу підкреслити, що ані представництво ЄС, ані якийсь інший орган ЄС не висловлював жодних коментарів щодо змісту відповідного пакету, ані публічно, ані в будь-який інший спосіб»,— додав він.

Томбінський також наголосив, що оцінка цих законів з боку ЄС ще триває, і лише після її завершення Брюссель зможе повідомити Київ про свою позицію.

«Європейська правда» з посиланням на власні джерела повідомляє, що приводом для публічного протистояння стали саме «антикорупційні законопроекти» з безвізового пакету — про арешт, спецконфіскацію та створення агенції з повернення та управління незаконно виведеними активами. При цьому, за даними джерел, у Верховній Раді затягували передачу текстів до ЄС на ознайомлення — саме через це оцінка ЄС не завершено досі.

Раніше в понеділок голова українського парламенту Володимир Гройсман заявив, що не має заперечень до законів з боку ЄС і через це всі документи невдовзі будуть офіційно опубліковані. «По жодному із законів з пакету по безвізовому режиму ми не отримали жодних заперечень, тому вони будуть підписані і оприлюднені»,— сказав він.

Як повідомлялося, під час ухвалення «антикорупційного пакету» в частині законів норми, запропоновані ЄС, були суттєво змінені. Тоді Гройсман обіцяв, що не підпише їх, доки Єврокомісія не здійснить аналіз змінених документів.

В прес-службі спікера після оприлюднення заяви ЄС пояснили, що він не говорив про їх підтримку Євросоюзом, а наголошував лише на відсутності офіційно надісланих зауважень.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!