Г.Зубко розповів, які завдання стоять перед об’єднаними громадами до кінця року

До кінця року 159 об’єднаних територіальних громад повинні прийняти рішення про ліквідацію старих громад, утворення і реєстрацію нових, призначити їх голів, щоб на кінець року вийти на прямі бюджетні стосунки. Про це сьогодні в ефірі «5 Каналу» сказав віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Г.Зубко нагадав, що сьогодні в Україні утворено 159 об’єднаних територіальних громад.

«До кінця року об’єднаним територіальним громадам потрібно в першу чергу прийняти рішення про ліквідацію старих громад. Після цього прийняти рішення про утворення і реєстрацію нової об’єднаної територіальної громади, призначити її голову. Колишні сільські голови, є старостами і повинні включитися в цей процес»,— сказав урядовець.

Він наголосив, що на кінець року повинні громади повинні вийти на прямі бюджетні стосунки.

«І це не тільки з питань планування бюджету, отримання з бюджету коштів, а прямі бюджетні стосунки по освіті, охороні здоров’я у вигляді прямих субвенцій, які раніше поступали спочатку в область, в район, а сьогодні повинні поступати напряму в об’єднану територіальну громаду»,— додав Г.Зубко.

Раніше віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зазначив, що децентралізація в Україні – наймасштабніший проект в Європі за останні часи, такого переходу від централізованої влади до передачі її на місця не проходила жодна європейська країна.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!