У другому турі виборів мера Запоріжжя перемагає Буряк, у Луцьку Романюк, а Івано-Франківську - Марцінків

У другому турі виборів мера Івано-Франківська за Руслана Марцінківа (ВО «Свобода») проголосували 56,7%, за Ігоря Насалика (БПП «Солідарність») – 43,3%.

Такими є остаточні дані незалежного екзит-полу ТСН, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення телеканалу «1+1».

Вибірка екзит-полу складається з виборців, які проголосували на виборчих дільницях на території відповідного міста та є репрезентативною для кожного окремо узятого міста в цілому. Застосовувалася методика «таємного голосування». Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%.

В Івано-Франківську було опитано 4131 респондента на 60 виборчих дільницях. Водночас другий тур виборів відбувся за дуже низької явки виборців на дільниці.

Голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що спостерігається наднизька явка виборців на дільниці під час повторного голосування на місцевих виборах. За його словами, цілком імовірно, що явка становитиме близько 30%.

«І тоді, на мій погляд, виникне питання щодо доцільності збереження мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості, яка використовується для виборів мерів великих міст»,— сказав голова ЦВК.

У Луцьку під час другого туру виборів міського голови нинішній мер Микола Романюк ("БПП «Солідарність») отримав 56,6% голосів виборців, а кандидат від партії «УКРОП», голова правління фонду екс-голови Одеської ОДА Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк – 43,4%.

Такими є остаточні дані незалежного екзит-полу ТСН, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення телеканалу «1+1».

У Луцьку було опитано 3936 респондента на 45 виборчих дільницях.

У другому турі виборів мера Запоріжжя Володимир Буряк (самовисуванець, головний інженер МК «Запоріжсталь») набрав 55,9% голосів виборців, а Микола Фролов (БПП «Солідарність») – 44,1%.

Такими є остаточні дані незалежного екзит-полу ТСН, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення телеканалу «1+1».

У Запоріжжі було опитано 4135 респондентів на 60 виборчих дільницях.

Як повідомлялося, в Україні у неділю 15 листопада відбувся другий тур виборів мерів міст. Голосування пройшло у 19 обласних центрах: Києві, Вінниці, Луцьку, Дніпропетровську, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кіровограді, Львові, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові. Голів міст обирали у 10 містах обласного значення: Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді (Дніпропетровська область), Краматорську (Донецька область), Бердянську, Мелітополі (Запорізька область), Білій Церкві (Київська область), Кременчуці (Полтавська область), Сєвєродонецьку (Луганська область).

Явка виборців на дільниці під час повторного голосування на місцевих виборах станом на 20.00 становить 34%, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА. За даними спостерігачів, які представлені на репрезентативному для всієї країни кількості виборчих дільниць, загальнонаціональна явка виборців станом на 20:00 15 листопада становить 34% (похибка ± 1,1%).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!