За даними двох екзит-полів у Запоріжжі перемагає Володимир Буряк

За даними перших екзит-полів, більшість голосів отримав самовисуванець, головний інженер «Запоріжсталі» Володимир Буряк, а кандидат від партії президента, народний депутат Микола Фролов відстає більш ніж на 10%.

Так, за даними екзит-полу Інституту Горшеніна, Володимир Буряк отримав 57,5% голосів виборців, Микола Фролов – 42,5%. Не занадто відрізняються дані екзит-полу Київського міжнародного інституту соціології: за Володимира Буряка віддали голоси 55,9% виборців, за Миколу Фролова – 44,1%. При цьому, станом на 19.30 на виборчих дільницях міста проголосували 33% виборців.

За словами політолога Романа П’ятигорця, Володимир Буряк отримав більшість голосів завдяки мобілізації робочої сили потужних заводів Запоріжжя, підконтрольних Ахметову.

«Як раніше «Партія регіонів», так і зараз «Оппозиційний блок» застосовують систему мобілізації електорату на крупних підприємствах. Ця явка забезпечувалася таким чином і в другому турі. Той відсоток, який робитиме собі кандидат від «Запоріжсталі», він його отримає. А кандидат від влади, мабуть, не дуже переконав свій електорат, бо навіть підтримка діючого мера не зіграла йому на користь, бо він — діючий мер — пов’язаний із корупційними скандалами, колишньою владою Януковича. У людей проукраїнськи налаштованих виникає когнітивний дисонанс у цьому випадку. А інші політичні сили так званої проукраїнської демократичної коаліції заявили про підтримку Фролова вже в останній день, день «тиші», коли це вже не можна було пропіарити»,— розповів Роман П’ятигорець.

День виборів у Запоріжжі минув спокійно та без значних порушень, здебільшого спостерігачі заявляли про невідомих людей із списками, які намагалися контролювати волевиявлення громадян.

Віталій Андронік, Запоріжжя, фото автора

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!