США надали Україні допомоги на $260 млн, планують ще на $300 – посол

США від початку Революції Гідності надали Україні допомогу на суму понад 260 млн доларів для сектору безпеки.

Про це в інтвер’ю газеті «День» сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Це включає навчання, яке я б сказав, є найбільш важливою допомогою, яку ми надали. Окрім того, ми надали Україні броньовані машини Humvees, контрартилерійські радари. А два контрбатарейні радари буде поставлено в Яворів вже цього тижня»,— сказав він. Посол уточнив, що допомога буде надаватися і надалі.

Він нагадав, що минулого тижня помічник міністра оборони Слоткін зазначив, що нинішній законопроект про бюджетні асигнування на оборону включає $300 млн додаткових ресурсів. «Але ми вже розпочали розмови з українськими партнерами про те, як, на їхню думку, ці додаткові ресурси, що їх надає Конгрес, можуть бути найбільш ефективно використані, щоб підтримати спроможності українських військових захищати власну територію»,— сказав Пайєтт.

Водночас він наголосив на необхідності проведення реформи.

Посол зазначив, що поки що США не будуть поставляти Україні летальне озброєння. «І це може змінитись у відповідь на розвиток ситуації на місці»,— сказав він.

Про іноземців в уряді

Посол вважає, що саме іноземці в українському уряді є справжніми двигунами реформ в Україні.

«Грузинські реформатори, як ви їх назвали, такі, як губернатор Одеси Саакашвілі чи Ека Згуладзе у міністерстві внутрішніх справ, мають перевагу у тому, вони прийшли зовні й можуть бути каталізатором та трусонути систему»,— сказав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!