Клімкін: скандальну квоту ГПУ в комісії Антикорупційної прокуратури замінять

Під час переговорів з Єврокомісією щодо формування комісії, яка обиратиме антикорупційних прокурорів, була досягнута домовленість про заміну частини квоти Генпрокуратури.

Про це в пʼятницю у Верховній Раді заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає Українська правда.

«На сьогодні досягнуто рішення і воно підтримано Європейською комісією щодо заміни частини квоти Генеральної прокуратури. Ця заміна квоти, як вважають в Європейській комісії, повинна призвести до збільшення ефективності цього процесу»,— сказав він.

За словами Клімкіна, зараз також ведуться переговори з Європейським управлінням по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) про те, яким чином майбутня антикорупційна прокуратура отримає допомогу.

Як відомо, раніше Трансперенсі Інтернешенл Україна, Центр протидії корупції та Реанімаційний пакет реформ звернулися до Генпрокуратури з вимогою звільнити з цієї комісії одіозного першого заступника генпрокурора Юрія Севрука, а замість нього призначити гендиректора Олаф Джованні Кесслера.

Раніше також повідомлялося, що Кесслера хотіли призначити в цю комісію за квотою НЕ ГПУ, а Верховної Ради. Він від цього відмовився.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!