Європейські політики про Шмідта: "Великий європеєць" та антикризовий менеджер

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель назвала колишнього главу уряду ФРН Гельмута Шмідта, який помер у вівторок, 10 листопада, ідейним першопрохідцем міжнародного співробітництва. У день його смерті засідання франкції Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) у Берліні перервали хвилиною мовчання. Говорячи про Шмідта, Меркель згадала головні події його політичної карʼєри, зокрема — вказала на його роль антикризового менеджера, яким Шмідт виступив 1962 року.

Європейські політики про Шмідта: Європейські політики згадують колишнього канцлера ФРН Гельмута Шмідта, який помер 10 листопада на 97-му році життя. Канцлерка ФРН назвала його ідейним першопрохідцем міжнародного співробітництва.

Тоді у Гамбурзі відбулась сильна повінь, нагадала Меркель. Вона розповіла, що у місті в неї були родичі та, хоч Меркель проживала тоді у НДР, вона з тривогою стежила за повідомленнями по радіо. Шмідт, який був тоді сенатором Гамбурга з внутрішніх справ, прославився тоді на всю Німеччину, адже він залучив для порятунку міста війська Бундесвера, хоч тодішні закони й забороняли робити це.

Шмідт та зміцнення європейської єдності

Президент Франції Франсуа Олланд завав Шмідта «великим європейцем». Колишній канцлер був значним державним діячем, який витсупав за те, щоб ринкова економіка отримала соціальний характер, заявив Олланд у Парижі у день смерті екс-канцлера. Він зазначив, що Шмідт під час перебування на посаді канцлера, займався підготовкою рішень, які згодом втілили його послідовник Гельмут Коль та тодішній президент Франції Франсуа Міттеран і стосувалися, зокрема, європейської політики.

Президент Європарламенту Мартін Шульц, своєю чергою, заявив, що в особі Гельмута Шмідта він втратив «взірець для наслідування та друга, який багато-чому його навчив». За словами Шульца, які наводяться на сайті Європарламенту, Шмідт був видатним німецьким канцлером та великим європейцем, які заслужив визнання своєю працею зі зміцнення європейської єдності.

Поділитись

Помер екс-канцлер ФРН Гельмут Шмідт

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1H3Tt

Помер екс-канцлер ФРН Гельмут Шмідт

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!