Аваков визнав, що його колишнім газовим бізнесом тепер керує Котвіцький

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що не повертав контроль над нафтогазовими свердловинами, втраченими після приходу Януковича до влади.

Про це він заявив в інтервʼю «Українській правді».

При цьому він визнав, що контроль над ними частково зберігає депутат від «Народного фронту», його бізнес-партнер і близький товариш Ігор Котвіцький.

«Котвіцький на частинах активів дійсно залишився при цих частках. Тому що я тоді вийшов повністю, а він залишився при частці. Більш того, його команда досі займається за контрактом менеджментом деяких компаній», — сказав Аваков.

Міністр розповів, що продав свої частки в цих компаніях у 2011 році, коли через політичні переслідування, виїхав до Італії. За його словами, пізніше ці активи відібрали представники «сімʼї» Януковича, зокрема — екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького.

«А після цього вже нових власників, у яких були ці компанії — Денисівка, Марʼїнка, Сахалінське, — люди Ставицького або, як кажуть, „страшно подумати, кого“ — переконали віддати половину або щось таке», — сказав він.

«Потім, коли „злочинна влада“ виїхала в еміграцію, почався судовий процес. Наскільки я знаю, в частині позовів вони виграли, і ці частки собі забирають. Проблема в тому, що, на жаль або на щастя, але я в цьому не беру участі, оскільки я своїх часток позбувся раніше», — додав міністр.

При цьому він сказав, що розуміє, як це виглядає збоку, коли його близький товариш керує його близьким бізнесом, але заявив, що всі натяки в цьому плані, зокрема — з боку депутата від БПП Сергія Лещенка, є «спекулятивними».

Аваков також розповів, що його компанія «Інвестор» працює і досі, однак у набагато менших масштабах, ніж раніше. Він додав, що там все ще працює його дружина.

«АТ „Інвестор“ в Харкові — це, по суті, офіс, який керує будівлею і нашими невеликими активами в медіа. Ось те, чим вони займаються. Тобто тих активів, якими раніше керував наш холдинг, починаючи від ТЕЦ і закінчуючи фабриками і іншим, більше немає», — розповів він.

Говорячи про свою італійської компанії «Авіталія», міністр заявив, що «вона займається процесами та консультаціями, повʼязаними з молочною продукцією і з виробництвом сиру моцарелла буффало».

Як відомо, Аваков наполягає, що 40 млн доларів, які Котвіцький вивів за кордон, належать йому ще з 1997 року, а сам переклад був здійснений в рамках закону.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!