Декомунізація у Волновасі: пам"ятник Чапаєву охрестили "Козаком"

"Розглянувши заяву жителів міста Волноваха про перейменування памʼятника В.І.Чапаєву, враховуючи результати громадського обговорення, міська рада вирішила "перейменувати памʼятник Чапаєву, розташований в р. Волноваха Донецької області, монумент «Козак»,— йдеться в ухваленій постанові.

В місті Волноваха Донецької області в рамках виконання закону про декомунізацію у міськраді вирішили перейменувати памʼятник Василю Чапаєву в монумент «Козак». Відповідне рішення було ухвалено депутатами Волноваського міської ради в жовтні, передає Укрінформ.

Також у даному документі зазначено: «секретарю міськради направити копію даного рішення до відділу культури і туризму Волноваської райдержадміністрації для внесення змін у відповідну документацію, в тому числі в паспорт памʼятника, облікову картку, охоронний договір на памʼятку культурної спадщини, реєстр памʼяток культурної спадщини».

Перед цим у Волновасі демонтували Леніна.

Раніше в Одесі памʼятник Леніну перетворили на памʼятник Дарту Вейдеру, а в Запоріжжі вождя одягали у вишиванку і футбольну форму.

21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!