Українка за походження Х.Фріланд стала міністром торгівлі у Канаді

Новим міністром міжнародної торгівлі Канади стала Христя Фріланд, канадська письменниця, журналістка і політик українського походження, яка пройшла до парламенту від Ліберальної партії. Призначення нового уряду Канади відбулося у середу, 4 листопада, передає “Радіо Свобода”.

Парламентські вибори у Канаді пройшли 19 жовтня – більшість у парламенті отримала Ліберальна партія.

Раніше Христя Фріланд говорила, що список осіб, які підпадають під санкції має бути розширений та включати низку російських олігархів, які вже потрапили під санкції у сусідніх Сполучених Штатах.

За інформацією ЗМІ, 47-річна Христя Фріланд народилася у канадському місті Піс-Рівер у провінції Альберта. Її мати, Галина Хом’як-Фріланд, українка за походженням. Христя Фріланд навчалася в Адріатичному коледжі об’єднаного світу. Вона отримала ступінь бакалавра мистецтв з російської історії та літератури у Гарвардському університеті і ступінь магістра досліджень зі славістики у коледжі Святого Антонія в Оксфордському університеті. Свою журналістську кар’єру Фріланд починала в Україні в якості стрингера Financial Times, The Washington Post і The Economist. Пізніше вона працювала у Financial Times у Лондоні заступником редактора, редактором британських новин, начальником московського бюро, кореспондентом у Східній Європі, редактором вікенд-видання та редактором FT.com.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!