Україна, Молдова і ЄС домовилися про спрощення переміщення через молдавсько-український кордон

Сьогодні між Молдовою та Україною було підписано дві нові угоди з транскордонного співробітництва для спрощення та прискорення переміщення через спільний кордон, передає прес-службу представництва ЄС в Україні.

Вказано, що перша угода, що встановлює спільний контроль у прикордонному пункті пропуску “Первомайськ-Кучурган”, забезпечить імпорт, експорт і транзит підакцизних товарів та товарів, що не підлягають акцизному оподаткуванню, через Придністров’я.

«Це збереже час і витрати підприємців та усуне необхідність перенаправляти вантажі, включно з алкогольними та тютюновими виробами, в об’їзд цієї ділянки кордону, а також дозволить уникнути подвійного митного оформлення в Кишиневі та Тирасполі. У довгостроковій перспективі угода сприятиме поновленню міжнародних транспортних коридорів через Придністров’я»,— йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що друга угода, що встановлює автоматизований обмін даними з перетинання молдавсько-українського кордону, зміцнить безпеку завдяки підвищенню прозорості переміщення транспортних засобів і товарів через кордон.

«Це також дозволить зняти з іноземних громадян, що в’їжджають у Придністров’я, зобов’язання реєструвати своє перебування в міграційних органах Молдови, тобто їм не потрібно буде переїжджати до адміністративної лінії розмежування на заході Придністров’я»,— додали у прес-службі Представництва.

Повідомляється, що підписання цих угод відбулося у присутності Консультативної Ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM).

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!