У НБУ розповіли, як банку Пшонки вдалося у них з-під носа вивести $4,7 млн

Керівництво БГ Банку минулої осені вивело $4,7 млн «всупереч вимогам Національного банку за відсутності первинних документів та підстав для її здійснення».

Про це йдеться у коментарі Нацбанку, наданому «Українській правді».

«Операція була проведена через ПАТ „Розрахунковий центр“ в дуже короткі строки. Документи щодо операції в банку були відсутні. Погодження даної операції з куратором не відбувалось, а для маскування збитку від неї банк в той же день здійснив дооцінку інших активів. Це був відвертий фрод», — запевнили у відомстві.

В НБУ додали, що внаслідок цього банку було завдано значних збитків, а сам банк протягом тривалого часу так і не надав на вимогу НБУ жодних підтвердних документів щодо здійснення цієї операції та відповідних обґрунтувань. Це призвело до оголошення банку неплатоспроможних 27 листопада 2014 року.

Як відомо, на момент виведення з БГ Банку $4,7 млн шляхом продажу облігацій внутрішнього держзайму підставним структурам за ціною лише близько 8 тисяч гривень, у банку перебувала куратор НБУ Валентина Дика. Невдовзі після цієї оборудки вона звільнилася.

Згідно з розслідуванням «Наших грошей», ці облігації були декілька разів перепродані між підставними структурами, які в результаті продали їх вже за ринковою ціною компанії «Інвестиційний капітал — Фонд облігацій» з групи ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарева до призначення головою НБУ.

У свою чергу ICU продала ці облігації державі весною 2015 року, заробивши близько 30 млн гривень.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!