У "Когалимавіа" вбачають причини авіакатастрофи у "зовнішньому впливі"

Керівництво авіакомпанії «Когалимавіа» в понеділок, 2 листопада, заявило, що єдиною розумною причиною руйнування літака А321 в повітрі міг бути зовнішній вплив. «Єдиною зʼясовною причиною може бути механічний вплив на повітряне судно»,— цитує агентство «Інтерфакс» слова заступника генерального директора авіакомпанії з льотної роботи Олександра Смірнова. За його словами, «немає такого поєднання відмов систем, які могли б призвести до того, щоб літак зруйнувався в повітрі».

В компанії повністю виключають технічну несправність повітряного судна і помилку пілотів. Водночас джерело в комісії з аналізу катастрофи виключило можливість ураження літака ззовні.

В компанії також повідомили, що, скоріш за все, екіпаж літака рейсу 9268 в момент початку катастрофи втратив працездатність. Цим, за словами заступника гендиректора «Когалимавіа» з інженерного забезпечення, пояснюється той факт, що екіпаж не зробив спроб звʼязатися з наземними службами.

При цьому в компанії виключили технічну несправність чи помилку пілотів. «Ми повністю виключаємо технічну несправність повітряного судна і помилку пілотів»,— сказав Смірнов. За його словами, в останні моменти перед катастрофою "був некерований політ ".

Зовнішній вплив виключений?

Водночас за інформацією джерела в комісії з аналізу «чорних скриньок», яке цитує агентство Reuters, російський авіалайнер не був уражений ззовні, а пілот не подавав сигнал SOS перед тим, як літак зник з радарів. Джерело відмовилося називати інші деталі.

Про неможливість ураження ззовні стверджує і колишній міністр цивільної авіації Єгипту Ваіль аль-Мадаві, якого цитує агентство «Інтерфакс». «Якщо потрібно збити літак на такій великій висоті, потрібні можливості держави. І ці можливості чималі»,— сказав він. Аль-Мадаві запевнив, що у жодного терористичного угруповання на даний момент немає радарів, а також комплексів управління вогнем та ракет, які здатні вражати цілі на такій висоті.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!