Яценюк розповів про нові норми споживання газу

Соціальну норму у споживанні газу змінено: відтепер виділяється не 200 кубічних метрів газу на місяць, а 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон.

Про це у «10 хвилинах з премʼєр-міністром» 1 листопада заявив глава уряду Арсеній Яценюк.

«Уряд ухвалив рішення щодо запровадження так званої соціальної норми: кожна сімʼя, яка використовує природний газ для опалення власної оселі, отримує соціальну норму 200 кубічних метрів газу на місяць за ціною, яка вдвічі менша ніж ринкова ціна газу — 3600 гривень, а не 7188»,— зазначив Яценюк.

«Ми провели аналіз обсягів споживання природного газу в будинках, які в середньому опалюють 76 кв метрів площі. Це складає протягом опалювального сезону 1218 кубічних метрів газу»,— додав Яценюк.

За результатами аналізу уряд ухвалив рішення змінити систему надання соціальної норми.

«Раніше ви отримували 200 кубометрів газу на місяць. Якщо зекономили і спожили в жовтні не 200, а 100 кубічних метрів, то зекономлених 100 кубічних метрів газу у вас просто згорало, і ви не мали можливості їх перенести на листопад чи інший місяць. Зараз ми виділяємо не 200 кубічних метрів газу на місяць, а на кожну домівку виділяємо 1200 кубічних метрів газу на весь опалювальний сезон — на 6 місяців»,- пояснив Яценюк.

«Це дає можливість у місяці, коли споживання газу буде менше, зекономити необхідний обсяг газу, і коли температура буде нижча, використати за найдешевшою ціною обсяг газу, зекономлений у попередньому місяці протягом опалювального сезону»,— додав премʼєр.

Також Яценюк повідомив, що наразі у газосховищах накопичено 17 млрд кубометрів газу, що «дещо більше, ніж у минулому році». При цьому він зазначив, що для опалювального сезону необхідно додатково закупити майже 5 млрд. кубометрів газу та підкреслив важливість економного використання енергоресурсів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!