ГПУ: Прокуратура вимагатиме для Корбана "виключно арешт"

Прокуратура у суді вимагатиме запобіжний захід для Геннадія Корбана, затриманого 31 жовтня в рамках спецоперації СБУ та ГПУ «виключно арешт».

Про це 1 листопада на брифінгу заявив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

«І ми впевнені, що суд задовольнить наше прохання»,— заявив він.

«Розглядається ще багато і багато епізодів, і може доповнюватися новими статтями»,— додав Куценко. При цьому він звернувся до тих, хто брав тим чи іншим чином участь у діяльності ОЗУ (у провадженні Корбану інкримінується порушення ст.255 КК) та «розібрався у тому, що відбувається», прийти до СБУ та повідомити про свою участь.

«Коло тих, хто допомагав ОЗУ, досить широке… Всі, хто зараз допоможе слідству, буде звільнений від кримінальної відповідальності»,— заявив Куценко.

У свою чергу слідчий слідчої групи ГПУ Микола Макеєв, який веде розслідування у даному кримінальному провадженні, повідомив, що наразі підсудність у провадженні належить до Чернігівського суду.

«Кримінальне порушення розслідується понад рік, воно розпочате не за рапортами, а за повідомленнями громадян. Створено міжрегіональну слідчу группу, прокурори працюють також з різних регіонів»,— зазначив він.

Також Макеєв повідомив, що слідчі дії тривають у різних регіонах й зараз, а затримані, про яких відомо — «це не всі, є ще».

«Також є низка осіб, які „чекають своєї черги“ на затримання»,— зазначив він.

Окрім того речниця СБУ Олена Гітлянська прокоментувала інформацію про те, що затриманням Корбана «керував генерал, який командував штурмом будинку профспілок у Києві під час Євромайдану».

«Ця інформація не відповідає дійсності, це „чорний піар“. Це — військовий генерал, який має багато заслуг, у тому числі — і в зоні АТО»,— заявила Гітлянська.

Коментуючи участь представників підрозділу «Альфа» у затриманні Корбана, Макеєв заявив: "За нашою інформацією участь у викраденні людей брали представники охоронної приватної структури, досить чисельної, які мають значну кількість зброї.Тому було ухвалено рішення про участь у затриманні представників підрозділу «Альфа».

Також представники ГПУ та СБУ підтвердили, що Корбан перебуває у СІЗО в м.Києві.

Коментуючи інформацію про начебто інфаркт Корбана під час допиту у ГПУ напередодні, Макеєв заявив: «Жодний лікар, який надавав меддопомогу Корбану 31 жовтня, не підтвердив передінфарктний стан у нього».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!