Учасники перемовин у Відні домовилися щодо виборів у Сирії

У Відні завершилися багатосторонні переговори з урегулювання сирійської кризи. Ключові держави світу дійшли згоди щодо низки питань, хоча значні розбіжності і лишаються, зазначається у підсумковому комюніке, опублікованому за результатами зустрічі у пʼятницю, 30 жовтня.

В Сирії під наглядом ООН мають бути проведені вибори, а також прийнята нова конституція, вважають учасники переговорів. Розбіжності щодо долі Башара Асада лишаються.

Один з пунктів комюніке передбачає, що має розпочатися політичний процес за участю сирійського уряду та опозиції. Його ціллю є формування інклюзивного уряду, що користуватиметься довірою. Після цього має бути ухвалена нова конституція та проведені вибори — під наглядом ООН. До участі в них мають бути допущені усі сирійці, включно з тими, хто перебуває за межами країни.

Учасники перемовин також погоджуються щодо необхідності перемогти «Ісламську державу» та інші терористичні угруповання, яких такими визначено Радбезом ООН.

Держсекретар США Джон Керрі за підсумками переговорів заявив, що Сполучені Штати та Росія з Іраном «дійшли згоди, що не можуть дійти згоди» щодо долі сирійського президента Башара Асада. Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус повідомив, що наступний раунд переговорів відбудеться за два тижні. У нинішніх перемовинах взяли участь дипломати з 17 держав, ООН та ЄС. Вперше на них був присутній Іран.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!