Керрі: Переговори у Відні - найкращий шанс, щоб врятувати Сирію від "пекла"

Держсекретар США Джон Керрі у середу, 28 жовтня, попередив, що не варто очікувати від міжнародних переговорів на цьому тижні у Відні щодо Сирії негайного політичного рішення. Однак, за його словами, ці переговори є найкращим шансом на врегулювання з наявних.

За словами держсекретаря США Джона Керрі, знайти вихід із ситуації в Сирії на переговорах у Відні буде нелегко. Але, на його думку, це — найкращий шанс для пошуку шляхів політичного врегулювання конфлікту.

«Хоча знайти шляхи виходу із ситуації в Сирії буде нелегко — це не станеться автоматично, але це — найкращий шанс для політичного вирішення, який в нас був»,— цитує агентство AFP слова Керрі, сказані ним під час виступу у Вашингтоні в Фонді Карнеґі за міжнародний мир. «Виклик, з яким ми сьогодні стикаємося в Сирії, настільки ж складний, як прокласти курс виходу із пекла»,— додав він.

Джон Керрі має намір зустрітися 29 та 30 жовтня в австрійській столиці зі своїми колегами з десятка світових держав для низки двосторонніх і багатосторонніх переговорів, щоб спробувати знайти консенсус щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії. На переговорах 30 жовтня буде вперше присутній і Іран — Тегеран підтвердив свою участь.

Як зазначив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 28 жовтня, сам факт зустрічі міністрів закордонних справ у Відні ще не означатиме прориву у врегулюванні в Сирії, але, за його словами, це — вперше, коли представники Ірану, Туреччини та Саудівської Аравії сидітимуть за одним столом переговорів. «Це може здаватись незначним фактом, однак це — досить багато»,— цитує його слова агентство Reuters.

Поділитись

США запросили Іран до перемовин щодо Сирії

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GwF1

США запросили Іран до перемовин щодо Сирії

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!