В ЄС плату за роумінг майже повністю скасують з середини 2017 року

Користувачі мобільних телефонів в ЄС зможуть уникнути додаткових платежів під час подорожей країнами блоку. Утім, телекомунікаційні компанії матимуть змогу і надалі пропонувати тарифні плани, які включають роумінг.

Європейський парламент у вівторок, 27 жовтня, ухвалив закон, згідно з яким користувачі мобільного звʼязку в Європейському Союзі з середини 2017 року зможуть уникнути додаткових платежів під час подорожей країнами блоку. Голосування було останнім кроком після багатьох років напружених переговорів з державами-членами ЄС щодо відмови від плати за роумінг.

За новим законом, клієнти не платитимуть за роумінг, починаючи з 15 червня 2017 року. В якості проміжного кроку, починаючи з 30 квітня 2016 року, максимальна плата за роумінг буде становити не більше 0,05 євро за хвилину розмови, 0,02 євро за текстове повідомлення і 0,05 євро за мегабайт даних. «Барʼєр (…) зникне для 500 мільйонів європейців»,— так прокоментував цю подію депутат Європарламенту Пілар дель Кастільйо, один з тих, хто добивався цього рішення, цитує агентство dpa.

Утім, у телекомунікаційних компаній залишиться можливість стягувати додаткові збори з клієнтів, які регулярно використовують свої телефони за кордоном. Це має запобігти постійному використанню номера телефону з іншої країни. Телекомунікаційні компанії зможуть і надалі пропонувати тарифні плани, які включають плату за роумінг, якщо в них є варіанти тарифів без плати за роумінг.

Віце-президент Єврокомісії Андрус Ансіп привітав угоду як «перший крок» на шляху до єдиного телекомунікаційного ринку ЄС, додавши, що на початку наступного року почнуться радикальні реформ в цьому секторі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!