В Одесі на деяких дільницях бюлетенів було в 10 разів більше, аніж виборців, - міжнародні спостерігачі

Міжнародні спостерігачі комітету «За відкриту демократію» заявляють, що в Одесі на виборчих дільницях кількість бюлетенів перевищувала кількість виборців в 10 разів. Про це 26 жовтня на прес-конференції повідомив глава комітету Брайен Меффорд, передає УНІАН

За його словами, спостерігачі зафіксували наявність бюлетенів для голосування, що значно перевищує кількість, передбачену міжнародними стандартами — 102% від кількості виборців.

«На багатьох дільницях кількість бюлетенів для голосування перевищувала число виборців в 10 разів»,— сказав Меффорд. Він також зазначив, що чим довше підраховують голоси, тим більше умов для фальсифікації підсумків виборів.

«Ми закликаємо рахувати чесно, швидко і правильно, не спотворювати волевиявлення громадян»,— акцентував Меффорд.

Як зазначив співголова місії, член Ради штату Нью-Йорк Вільям Ноджей, мали місце технічні проблеми, «каруселі», підкуп виборців, також недостача протоколів, у зв`язку з чим останні не надали ні міжнародним, ні українським спостерігачам.

За словами члена Литовського парламенту Мантаса Адоменас, спостерігачів шокувало неймовірно велика кількість кандидатів у мери Одеси (42 людини) і партій (20).

«Сама наявність такої кількості робить цей документ неймовірно довгим. Це відволікає виборців, відволікає ресурси, спостерігачів»,— сказав він, додавши, що такого немає ніде в світі.

Міжнародні спостерігачі наголосили, що для демократичного суспільства неприпустимі вибори з подібними порушеннями. І, якщо в Україні мають намір проводити реальні, а «не косметичні» реформи, можна було б почати з цих виборів до місцевих рад.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні за новим законодавством відбулися місцеві вибори. Після закриття дільниць о 20.00 виборчі комісії взялися до підрахунку голосів. Вибори пройшли у всіх регіонах країни, крім Маріуполя, Красноармійська та Сватового, а також територій, визнаних тимчасово окупованими – АР Крим, міста Севастополя, а також частини Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялося, громадянська мережа «ОПОРА» на місцевих виборах зафіксувала понад тисячу порушення.

За результатами обробки 25% бюлетенів на виборах міського голови Одеси лідирує чинний мер Геннадій Труханов. Він набирає 51,5% виборців, Саша Боровик — 23,7%, Едуард Гурвіц — 7,7%, Сергій Ківалов, який заявляв про зняття своєї кандидатури з виборів,— 5,1%. Також підрахунок 25% бюлетенів показує, що до Одеської міської ради проходять партії: «Довіряй справам» (31,7%), БПП «Солідарність» (15,3%), «Опозиційний блок» (13,7%), «Українська морська партія Сергія Ківалова». «Батьківщина» і «Самопоміч» поки що набирають менш як 5% голосів.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!