Прем"єр-міністр Словенії застерігає від розвалу Європи через кризу біженців

Премʼєр-міністр Словенії Міро Церар закликав вжити термінових заходів «на місцях» для подолання кризи біженців. В іншому разі, за його словами, «ЄС та Європа як єдине ціле почнуть розпадатися».

Премʼєр-міністр Словенії Міро Церар застеріг Європу від розвалу через кризу біженців. Про це він заявив у неділю, 25 жовтня, у Брюсселі перед початком міні-саміту лідерів низки держав-членів ЄС, зокрема, країн Центральної та Східної Європи. Якщо не буде швидких та конкретних рішень на місцях, то «ЄС та Європа як єдине ціле почнуть розпадатися», наводить слова глави уряду Словенії агентство AFP.

За даними Церара, упродовж останніх кількох днів до його країни, населення якої налічує близько двох мільйонів, прибули 60 тисяч біженців — одного дня кількість новоприбулих шукачів притулку становила 13 тисяч. За словами премʼєра Словенії, це еквівалентно тому, якби до Німеччини за день прибули півмільйона біженців. Таку ситуацію він назвав «абсолютно неприйнятною». Його країна воліла б контролювати кордони та людяно поводитися з біженцями, запевнив Церар. Але впоратися упродовж тижнів з такою ситуацію Словенія не зможе, застеріг очільник словенського уряду.

Відколи Угорщина закрила кордон з балканськими країнами — Сербією та Хорватією, маршрут біженців до Німеччини проліг через Словенію.

Орбан закликає покінчити з «запрошувальною політикою»

Тим часом глава уряду Угорщини Віктор Орбан перед початком зустрічі у Брюсселі заявив, що через його країну «маршрут» біженців більше не пролягає. А тому Будапешт тепер «лише спостерігач». Він закликав учасників міні-саміту покласти край «запрошувальній політиці». За його словами, така політика лише приваблює біженців до Європи та суперечить Шенгенській системі. Він також нагадав про свою попередню пропозицію — дієвіше допомагати Греції у захисті її зовнішніх кордонів, якщо країна сама не може впоратися з цим. «Але ніхто мене не слухав»,— заявив Орбан.

Греція вважається початком так званого «балканського маршруту» для біженців. За даними Міжнародної організації з міграції, впродовж пʼяти днів (з 19 по 23 жовтня) до Греції з Туреччини прибули понад 48 тисяч біженців.

Поділитись

Словенія просить допомоги ЄС через кризу біженців

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Gss4

Словенія просить допомоги ЄС через кризу біженців

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!