«ОПОРА»: найпоширеніше порушення — спроба видачі бюлетеня без паспорта

Найпоширенішим порушенням зафіксованим громадськими спостерігачами «ОПОРИ» є спроби видавання бюлетеня без паспорта — такі випадки зафіксовані на 4,6% дільниць по всіх Україні. Повідомили у прес-службі громадянської мережі “ОПОРА”.

У прес-службі “ОПОРИ”, перебіг голосування відбувається в штатному режимі без суттєвих зловживань чи спланованих масштабних порушень, які можуть мати вплив на результати виборів. Кількість порушень (в статистичному вимірі) залишається низькою, але станом на 16:00 зберігаються тенденції, які проявлялися в перші години дня голосування.

«Найпоширенішим порушенням зафіксованим громадськими спостерігачами ОПОРИ є спроби видавання бюлетеня без паспорта — такі випадки зафіксовані на 4,6% дільниць по всіх Україні. Однак в окремих містах ситуація гірша — подібні порушення зафіксовані на 7,2% виборчих дільниць в Дніпропетровську, на 6,2% дільниць в Одесі і на 3,2% дільниць в Харкові. В більшості випадків, завдяки реакції спостерігачів подібні інциденти вирішувалися в законний спосіб — виборцям правомірно відмовляли в можливості голосувати. Характерно, що порівняно з першою половиною дня відсоток таких зловживань в загальнонаціональному масштабі суттєво зменшився — з 14,3% до 4,6%»,— йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На 14% дільниць в Україні бюлетені видавали без паспорта

У прес-службі також зазначили, що випадки порушень таємниці голосування станом на 16:00 виявлені на 2,6% дільниць, тоді як станом на 12:00 їх кількість складала 4,3%. Факти фотографування бюлетенів були зафіксовані лише на 0,4% виборчих дільниць по всій Україні. Однак в Одесі і Дніпропетровську такі зловживання мали місце в на 6,4% виборчих дільниць. Умисне порушення таємниці голосування, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у голосуванні карається штрафом або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також спостерігачі фіксували лише поодинокі випадки (на 0,4% виборчих дільниць) позбавлення виборців можливості проголосувати. Решта зафіксованих спостерігачами станом на 16:00 порушень є поодинокими і не можуть суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні проходять місцеві вибори.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!