Польща на порозі ймовірної зміни влади: у країні обирають парламент

У неділю, 25 жовтня, у Польщі проходять парламентські вибори. Виборчі дільниці в країні відкрилися о 7:00 і закриються о 21:00 за місцевим часом. Перемогу в голосуванні може здобути опозиційна консервативна партія «Право і справедливість», кандидат від якої Анджей Дуда цього року виграв президентські вибори в країні. Згідно з останніми соцопитуваннями, за «Право і справедливість» готові віддати свої голоси понад 30 відсотків поляків, тоді як за правлячу нині партію «Громадянська платформа» мають намір проголосувати близько 20 відсотків респондентів, повідомляє агентство «Інтерфакс» з посиланням на польські ЗМІ.

Поляки обирають депутатів до парламенту країни, а в Болгарії проходить голосування на місцевих виборах та референдумі.

При цьому понад 40 відсотків виборців за можливості не вибрали б жодну з двох великих партій. Згідно зі свіжими опитуваннями, 10 відсотків можуть проголосувати за правий протестний рух колишнього рок-музиканта Павла Кукіза. Близько восьми відсотків планують підтримати ліву коаліцію «Обʼєднані ліві», а партія «Сучасні», яка стоїть на позиціях економічного лібералізму, може розраховувати на шість відсотків. Іншим, зокрема і радикальним, політичним силам прогнозують низькі шанси на проходження пʼятивідсоткового барʼєру.

Вибори в Болгарії

Крім того, у неділю в Болгарії відбуваються загальні місцеві вибори і референдум щодо права громадян на електронне голосування під час виборів і референдумів, повідомляє «Укрінформ». У виборах беруть понад 80 політичних сил.

«Для участі у голосуванні на місцевих виборах і референдумі у виборчі списки внесено більше шести мільйонів громадян з правом голосу. Виборчі дільниці на всій території країни працюватимуть з 7:00 до 20:00»,— йдеться в прес-релізі Центрвиборчкому Болгарії.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!