В Україні стартували вибори до місцевої влади

В Україні в неділю, 25 жовтня, почалося голосування на чергових місцевих виборах. Виборчі дільниці відкрилися о 8.00 і виборці зможуть проголосувати до 20.00.

Всього голосування проходитиме на 33 тис. виборчих дільницях.

На нинішніх виборах обираються мери 358-ми міст обласного та районного значення, причому в містах з чисельністю виборців понад 90 тис. осіб (за даними ЦВК їх налічується 38) вони будуть проводитися в два тури, якщо в першому турі жоден з кандидатів не набере 50% голосів.

Для проведення і підготовки виборів ЦВК сформував склад 640 територіальних виборчих комісій — обласних, районних, міських, районних у місті Києві виборчих комісій.

За даними ЦВК, сьогодні оберуть депутатів 10 тис. 778 місцевих рад, з яких 9 тис. 127 будуть сільськими радами.

На фінансування місцевих виборів уряд виділив 1,2 млрд грн. Про участь у чергових місцевих виборах заявили 132 політичні партії.

Мери міст, як і сільські та селищні голови, а також депутати сільських і селищних рад обираються за мажоритарною системою.

Депутати обласних, районних, міських і районних у містах рад (у цілому це 869 місцевих рад) обираються за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

За проведенням виборів протягом всього часу спостерігатимуть міжнародні спостерігачі та незалежні наглядачі від громадських організацій.

Спокій і охорону безпеки громадян під час проведення виборів гарантують правоохоронці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!