ЗМІ: ФІФА вимагала від оргкомітету ЧС у Німеччині 40 мільйонів ​​євро

Футбольна федерація хотіла сім мільйонів євро «для Африки» і 33 мільйони євро на інформаційну техніку для ЧС-2006, пише Süddeutsche Zeitung. У підсумку оргкомітет німецького чемпіонату виплатив ФІФА тільки половину суми.

У скандалі навколо ймовірного «придбання» Німеччиною права на проведення чемпіонату світу з футболу 2006 року зʼявилися нові звинувачення. За даними газети Süddeutsche Zeitung, Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) у 2003 році вимагала від організаційного комітету ЧС-2006 в Німеччині виплатити 40 мільйонів євро. Про це видання повідомило в суботу, 24 жовтня, посилаючись на документи оргкомітету, які начебто знаходяться в розпорядженні уряду ФРН.

33 мільйони євро передбачалося направити на забезпечення футбольної першості інформаційною технікою, а ще сім мільйонів ФІФА вимагала «на знак солідарності Німеччини з Африкою», пише видання. У футбольній федерації, за даними Süddeutsche Zeitung, пояснювали це тим, що наступний ЧС в 2010 році повинен був пройти в ПАР, і в звʼязку з цим німецькі кошти були потрібні, щоб «гарантувати передачу досвіду» в організації подібних заходів.

За даними газети, глава оргкомітету Франц Бекенбауер відхилив вимогу про пожертвування Африці. У підсумку оргкомітет виплатив 20 мільйонів євро, домовившись з ФІФА про отримання частини доходів від чемпіонату, вказує газета. При цьому рішення начебто було знайдене «за участі уряду» ФРН.

Підтвердження чи спростування даних немає

У відповідь на запит агентства dpa міністерство внутрішніх справ ФРН повідомило, що «на даний момент» не може підтвердити інформацію Süddeutsche Zeitung. Для остаточної оцінки необхідно перевірити наявні в розпорядженні документи, сказав представник відомства. ФІФА і Німецький футбольний союз (DFB) відмовилися від коментарів, пославшись на поточне розслідування скандалу.

Нагадаємо, 16 жовтня німецький журнал Der Spiegel повідомив, що право проведення чемпіонату світу з футболу, імовірно, було куплене Німеччиною. За інформацією видання, заявковий комітет створив «чорну касу», у яку в 2000 році тодішній директор Adidas Робер Луї-Дрейфус таємно перевів 10,3 мільйона швейцарських франків (майже сім мільйонів ​​євро.— Ред.) Стверджується, що кошти були використані для підкупу чотирьох азіатських представників у виконкомі ФІФА.

Поділитись

Чи позбавлять Росію ЧС-2018 через корупцію в ФІФА?

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Gss1

Чи позбавлять Росію ЧС-2018 через корупцію в ФІФА?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!