У Німеччині узгодили проект нової глобальної угоди про клімат

Попередній варіант нової кліматичної угоди узгоджено на пʼятиденній конференції, яка завершилась у Бонні в пʼятницю, 23 жовтня. Документ значно збільшився за обсягом, але в ньому, як заявляють учасники зустрічі, залишається багато спірних питань. Підсумковий документ планують підписати на конференції ООН з клімату, яка відбудеться у Парижі з 30 листопада по 11 грудня.

Перед грудневою кліматичною конференцією в тексті угоди лишається багато спірних питань, заявляють учасники зустрічі.

Головна проблема — брак часу, тому перед паризькою конференцією можливий ще один раунд переговорів, заявив дипломат ООН Ахмед Джоглаф, який очолює переговорний процес. За його словами, нині представники багатьох країн виявили неготовність до компромісу. Тим не менше, Джоглаф наголосив, що все ж існує «політична воля для того, щоб підсумковий документ було підписано у Парижі 11 грудня».

Угода, зокрема, покликана не допустити зростання температури на планеті на понад два градуси за Цельсієм. Викиди парникових газів в атмосферу повинні бути скорочені до 2020 року на 20 відсотків у порівнянні з показниками 1990 року. Одним зі спірних питань лишається фінансова підтримка країн, що розвиваються, які вимагають, щоб на ці цілі в угоді була передбачена сума в 100 мільярдів доларів щорічно. Багато експертів, однак, вважають, що немає сенсу називати конкретні цифри, оскільки договір укладають на багато років, і ситуація за цей час може змінитися.

Крім того, немає згоди щодо того, яка саме глобальна довгострокова мета повинна бути вказана в угоді, повідомляє агенція epd. ЄС, зокрема, наполягає на повній відмові від викопного палива впродовж нинішнього століття.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!