Найсильніший ураган в історії спостережень досягнув берегів Мексики

Швидкість урагану «Патрісія» над океаном досягала 325 кілометрів за годину. Він став найсильнішим в історії метеоспостережень.

Ураган «Патрісія», якому було присвоєно найвищу, пʼяту категорію, обрушився у пʼятницю, 23 жовтня, на узбережжя Мексики. Швидкість вітру перевищувала 260 км за годину, однак раніше над океаном його пориви досягали 325 кілометрів за годину. Таким чином, «Патрісія» став найпотужнішим ураганом в історії метеоспостережень, виявившись сильнішим, ніж тайфун «Хайян», який на Філіппінах у 2013 році забрав життя понад 7350 людей. Нинішній ураган супроводжується зливами, сильним вітром та одними з найбільших в історії штормами на морі, повідомлялося також про паводки та зсуви в деяких гірських районах, зазначає агенція АР.

Влада Мексики оголосила евакуацію місцевих жителів і туристів у тих районах, які опинилися на шляху стихії. Так, у місті Пуерто-Вальярта були евакуйовані 28 тисяч туристів, у тому числі сім тисяч іноземців. Спершу президент Мексики Енріке Пенья Ньєте заявив, що країні доведеться подолати складні моменти.

Ураган втрачає силу

Втім, згодом в ефірі місцевого телебачення глава держави констатував, що наслідки урагану виявилися не такими нищівними, як очікувалося. «Згідно з доступною на даний момент інформацією та враховуючи те, що (погодне,— Ред.) явище триває, перші звіти підтверджують, що шкода виявилася меншою, ніж та, що відповідає урагану такої категорії»,— наводить слова Ньєте AFP.

Експерти вважають, що над сушею ураган повинен втратити силу. У міру просування вгиб країни категорія «Патрісії» була знижена до четвертої. Тим не менше, як вважають метеорологи, сильні дощі можуть призвести до подальших паводків та зсувів. Даних про жертв і руйнування унаслідок урагану поки не надходило.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!