Партія Ляшка стане центром об"єднання всіх проукраїнських сил – В.Цибулько

Політолог Володимир Цибулько у своєму блозі заявив, що наразі в Україні посилюється протестний рух та рівень невдоволеності населенням владою. І зважаючи на ті складні реалії, в яких перебуває суспільство, воно різко потребує підтримки лівих сил.

“Остання соціологія про урівняння нинішніх протестних настроїв із планкою листопада-грудня 2013. Зараз відбувається завершальна фаза революції, котра посіяла величезні очікування від політиків, які замість встановлення справедливості ломонулися приватизувати фінансові потоки. Країна тимчасово втратила частину території, але обставина не примусила політичний клас ні демонополізувати економіку, ні дати дихнути малому й середньому бізнесу. Головною інтригою є, хто ж таки очолить народний протест, оскільки класичної лівої політсили, саме як сили, а не лише структури з мінюстівським посвідченням, що декларує захист інтересів найманого працівника на сьогодні не спостерігається, тому потенційну силу варто шукати все ж в середовищі парламентських партій, хай навіть кількісно вони не мають власних фракцій. Отже, вибір тут не особливий — Батьківщина, РПЛ, Свобода, Правий Сектор, Укроп”, — пише експерт.

Між тим В.Цибулько зазначає, що очоливши Тарифний майдан Радикальна партія заявила про свою спроможність боротися за інтереси громадян та об’єднати навколо себе всі проукраїнські сили.

“Самостійна ініціатива РПЛ по блокаді Кабміну під приводом — боротьбою з завищеними тарифами насправді є великим випробуванням для інших політсил, особливо для потенційних партнерів по заявленій Народній Раді. Ляшко і його радикали можуть стати центром об’єднання всіх, кого адмінресурс жорстоко розтоптав на виборах. Головний радикал запустив довготривалий сценарій, він загострює дискусію в середині коаліції, а той силовий інструментарій, до якого вдається БПП Солідарність і його нові „регіонівські“ союзники в областях рано чи пізно виведуть з коаліції не тільки Тимошенко, а й ліберальну Самопоміч. Ляшка і його партнерів виштовхнути на лідерські позиції нового протистояння посібникам реваншистів. Чим більше влада надаватиме „колишнім“ шансів на реванш, тим більш запеклим і принциповим ставатиме суспільство, і нових лідерів у цьому протистоянні робитиме ще більш непримиренними”, — відрізав політичний експерт.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!