Обама доручив підготуватися до зняття санкцій з Ірану

Президент США Барак Обама у неділю, 18 жовтня, дав доручення відповідним міністерствам підготуватися до зняття санкцій з Ірану. Як зазначається у директиві президента, адресованій Держдепартаменту, міністерствам економіки, торгівлі, та фінансів, вони повинні «здійснити кроки щодо втілення зобовʼязань США у частині санкцій»,— цитує агентство AFP.

Санкції будуть зняті після підтвердження, що Іран виконав зобовʼязання, які випливають з атомної угоди. Іран вже поінформував МАГАТЕ про початок виконання норм додаткового протоколу в рамках угоди.

«Це дуже важливий день для всіх нас і відповідальний перший крок у процесі гарантування, що атомна програма Ірану слугуватиме лише мирним цілям»,— додав у заяві держсекретар США Джон Керрі. Заходи наберуть чинності після того, як Держдепартамент підтвердить, що Іран виконав всі свої зобовʼязання, які випливають з так званої атомної угоди.

Угода набирає чинності 18 жовтня — за 90 днів після схвалення у Раді Безпеки ООН. Однак санкції щодо Ірану, як очікується, будуть зняті за декілька місяців. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр припустив, що це станеться не раніше кінця січня.

Тегеран готовий демонтувати центрифуги

За інформацією агентства AFP, яке посилається на державне телебачення Ірану, Тегеран готовий приступити до демонтажу центрифуг, який, ймовірно, почнеться наступного тижня. За словами керівника ядерного агентства Ірану Алі Акбар Салехі, він чекає наказу від президента країни Хасана Рухані.

Окрім зменшення кількості центрифуг до 6 тисяч, Іран повинен виконати вимоги Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо забезпечення невикористання реактора Арак та інших установок у військових цілях.

Іран 18 жовтня вже поінформував гендиректора МАГАТЕ про початок виконання норм протоколу в рамках атомної угоди, який забезпечує більший доступ експертам МАГАТЕ до обʼєктів та даних іранського ядерного проекту, йдеться у повідомленні організації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!