Штайнмаєр: ЄС поки не скасовуватиме санкції щодо Ірану

У зв’язку з набуттям чинності ядерної мирної угоди, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у неділю, 18 жовтня, закликав Іран до втілення домовленостей. «Тепер розпочинається наступна важлива фаза. Постає питання, чи покаже Іран, що він виконує свої зобовʼязання»,— цитує Штайнмаєра агенція AFP. Серед вимог до країни — зменшення кількості центрифуг для збагачення урану, зменшення запасів збагаченого урану та надання МАГАТЕ особливого доступу до ядерних обʼєктів країни.

Міністри закордонних справ Німеччини та Ірану Франк-Вальтер Штайнмаєр та Мохаммад Джавад Заріф На думку глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, санкції з Ірану можуть зняти, коли країна продемонструє виконання взятих на себе зобовʼязань. Це може статися не раніше кінця січня, припускає міністр.

18 жовтня упродовж дня у ЄС мали оголосити попередню заяву про зняття санкцій щодо Ірану. Однак фактично зняття санкцій відбудеться тоді, коли Іран продемонструє, що виконує зобовʼязання. «Це, ймовірно, станеться не раніше кінця січня»,— зазначив Штайнмаєр.

Нагадаємо, в липні 2015 року між Іраном та групою з шести провідних держав світу було укладено угоду про ядерну програму Ірану. У відповідь на низку заходів з боку Ірану ЄС має зняти санкції з країни.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!