Меркель відбуває до Туреччини для зустрічі з Ердоганом

18 жовтня канцлерка Німеччини Анґела Меркель вирушає з офіційним візитом до Стамбула для обговорення шляхів виходу з міграційної кризи з турецькою владою.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель вперше за більш, ніж два з половиною роки, в неділю, 18 жовтня, відбуває з візитом до Туреччини. Через актуальну міграційну кризу у Європі та, зокрема, у Німеччині, у Стамбулі Меркель зустрінеться з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та премʼєр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу, зазначає агенція dpa. Відповідно до програми візиту, оприлюдненої німецьким урядом, наразі зустрічі Меркель із представниками турецької опозиції не плануються.

Критики закидають главі німецького уряду те, що своїм візитом вона «підвищує престиж Ердогана» та ісламсько-консервативної правлячої Партії справедливості і розвитку за два тижні до парламентських виборів у Туреччині. Водночас Меркель відкидає такі звинувачення. «ЄС не може захищати свої зовнішні кордони самостійно»,— наголосила канцлерка 17 жовтня.

Як відомо, Туреччина є найважливішою транзитною країною на шляху біженців з деяких країн Близького Сходу до ЄС. За даними Ердогана, країна прийняла 2,5 мільйона шукачів притулку з Сирії та Іраку. Для забезпечення цих людей Туреччина запросила у ЄС три мільярди євро — втричі більше, ніж пропонував Стамбулу Брюссель.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!