Der Spiegel: Право на проведення ЧС-2006 з футболу, ймовірно, купили

Заявка Німеччини на проведення Чемпіонату світу з футболу 2006 року була підкріплена хабарами членам виконавчого комітету Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), йдеться у розслідування німецького тижневика Der Spiegel, який вийде друком у суботу, 17 жовтня. Фрагмент розслідування 16 жовтня оприлюднено на сайті видання.

За інформацією видання Der Spiegel, німецький заявочний комітет, ймовірно, купив право проведення Чемпіонату світу з футболу 2006 року за хабарі. У Німецькому футбольному союзі заперечують закиди.

За інформацією видання, «отримання права на проведення Чемпіонату світу з футболу в Німеччині 2006 року було, імовірно, куплене» за допомогою тіньового фонду розміром 10,3 мільйона швейцарських франків, який створив заявочний комітет.

Як стверджує видання, колишній очільник компанії Adidas Робер Луї-Дрейфус може бути причетним до наповнення цього фонду. Луї-Дрейфус нібито позичив кошти заявочному комітету ще до 6 липня 2000 року, перед рішенням про надання права на проведення турніру Німеччині. Ці гроші ніде не були відображені. Про ці кошти повинен був знати тодішній очільник заявочного комітету Франц Бекенбауер.

Гроші були використані на «голоси» чотирьох азійських представників з 24 членів виконкому ФІФА, стверджує Der Spiegel.

У 2005 році Луї-Дрейфус нібито захотів отримати гроші назад — тепер вже 6,7 мільйонів євро. Щоб «легалізувати» кошти, організаційний комітет ЧС за допомогою ФІФА створив «легенду»: кошти були переказані ФІФА за церомонію відкриття, яку згодом скасували, а вже ФІФА перказала кошти Луї-Дрейфусу, стверджує видання.

У Німецькому футбольному союзі (DFB) 16 жовтня відкинули закиди щодо купівлі голосів для отримання Чемпіонату світу 2006 року, повідомляє інформагентство dpa. Утім, заявили, що проводять розслідування щодо можливого неправильного використання коштів, які були переказані ФІФА в 2005 році. Утім, у DFB відкидають звʼязок цієї суми з наданням права на проведення ЧС-2006.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!