Польща і країни Балтії домовилися про будівництво газопроводу

Польща, Литва, Латвія та Естонія підписали угоду про будівництво газопроводу, який з’єднає країни Балтії з континентальною Європою та послабить їх залежність від Росії.

Польща, Литва, Латвія та Естонія у четвер, 15 жовтня, у Брюсселі підписали угоду про будівництво першого газопроводу з ЄС до країн Балтії, який допоможе зменшити їхню залежність від російських поставок газу.

«Ви стали свідками того, як пишеться історія»,— цитує агентство AFP слова голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, сказані після підписання угоди вартістю 558 мільйонів євро. «Енергетичній ізоляції країн Балтії настав кінець»,— додав Юнкер. Премʼєр-міністерка Польщі Єва Копач, у свою чергу, зазначила, що ця угода зміцнить позиції європейців у переговорах з «домінантним постачальником газу» — Росією.

Трубопровід довжиною більш ніж 500 кілометрів з Польщі до Литви стане першим газогоном між двома країнами і першим між країнами Балтії та континентальною Європою, зазначили в Єврокомісії. Як повідомляється, Європейський Союз виділить на фінансування проекту суму в 300 мільйонів євро. Завершити будівництво планують до грудня 2019 року.

Поділитись

Енергетичний союз ЄС — як він функціонуватиме?

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Eii3

Енергетичний союз ЄС — як він функціонуватиме?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!